ORPHEUS - Kongre
Lisansüstü Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
TÜBİTAK'tan MD - PhD Eğitim Programı Öğrencilerine Müjde!
2211 - Genel Yurt İçi Doktora Burs Programına başvuru yapan MD - PhD Eğitim Programına kayıtlı öğrencilere 60 aya kadar aylık 5500 TL burs imkanı
TÜBİTAK’tan YÖK 100/2000 Doktora Bursiyerlerine Ek Burs İmkânı

Değerli Araştırmacılar,

 

Ülkemizin doktoralı insan kaynağı sayısının artırılması hedefi doğrultusunda, doktora öğrenimi gören başarılı öğrencilerin desteklenmesi amacıyla Yükseköğretim Kurulu Başkanlığımız ile birlikte gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında YÖK 100/2000 bursiyerlerine TÜBİTAK tarafından 2211 - Yurt İçi Lisansüstü Burs Programı ek çağrısı açılmıştır.

Bu çağrı kapsamında TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı ölçütlerinden en az ikisini yerine getiren ve başvuruların değerlendirilmesi aşamasında belirlenecek destek baraj puanı üzerinde kalan YÖK 100/2000 bursiyerleri çift burs alma imkânına sahip olacak ve burs ödemeleri TÜBİTAK tarafından aylık 4.500 TL'ye tamamlanacaktır. TÜBİTAK tarafından tanımlanmış başarı ölçütleri şunlardır:

  1. TÜBİTAK akademik dergilerinde yayımlanmış makale,

  2. SCI,  SCI-Expanded, SSCI veya AHCI tarafından taranan dergilerde yayımlanmış makale,

  3. Uluslararası alan indekslerince taranan dergilerde yayımlanmış makale,

  4. ULAKBİM TR Dizin kapsamında yer alan dergilerde yayımlanmış bilimsel makale,

  5. Bilimsel toplantılarda sunulmuş ve tam metni basılmış sözlü bildiri,

  6. Başvuru tarihinin son günü itibarıyla en az 1 yıl BİDEB bursiyeri ve/veya ARDEB proje bursiyeri olarak bir projede yer almış olmak.  

YÖK 100/2000 bursiyerlerinin 17 Haziran - 12 Temmuz 2019 tarihleri arasında TÜBİTAK BİDEB Başvuru ve İzleme Sistemi (https://e-bideb.tubitak.gov.tr/) üzerinden başvuru yapabilecekleri doktora burs programları:

 

2211 Yurt İçi Lisansüstü Burs Programı ek çağrısı kapsamında son başvuru tarihi 12 Temmuz 2019 saat 17:30’dur. Program hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

 

Saygılarımızla,

 

TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı (BİDEB)