ORPHEUS - Kongre
Lisansüstü Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
TÜBİTAK'tan MD - PhD Eğitim Programı Öğrencilerine Müjde!
2211 - Genel Yurt İçi Doktora Burs Programına başvuru yapan MD - PhD Eğitim Programına kayıtlı öğrencilere 60 aya kadar aylık 5500 TL burs imkanı
Mezuniyet Töreni bilgilendirme metni

Sevgili Mezunumuz,

6 Eylül 2021 Pazartesi günü 10.00-12.00 saatleri arasında Sıhhiye Yerleşkesi Açık Amfide gerçekleştirilecek olan Sağlık Bilimleri Enstitüsü 2019-2020 ve 2020-2021 Mezuniyet Töreni ile ilgili bazı noktaları paylaşmak istiyoruz.

1. Tören cüppe ve keplerinizi 03.09.2021 tarihinden itibaren 09:00-17:30 saatleri arasında Enstitümüzden alabileceğiniz gibi, sizinle kalmasını isterseniz “Hacettepe Store”lardan satın da alabilirsiniz. Enstitümüzden almayı tercih ederseniz, mutlaka geçerli bir kimlik belgesini teslim etmeniz gerekmektedir.

2. Cüppelerinizi alırken aşı kartlarınızı (2 doz aşı ve 2. Dozun üzerinden en az 15 gün geçmiş olmalıdır) veya aşılarınız tamamlanmamış ise tören gününden en fazla 72 saat önce alınan örnek ile çalışılmış negatif PCR test sonucunuzu göstermeniz gerekmektedir. Tören günü bu belgeler  kontrol edilecektir.

3. Törene en fazla iki konuğunuz katılabilir. Tören alanına giriş için konuklarınızın da HES kodu/Aşı Kartı/PCR test sonucu kontrol edilecektir.

4. Tören günü en geç 9.00’da tören alanında bulunmanız gerekmektedir. Konuklarınız kontrol sonrasında tören alanına alınacaktır.

5. Mezunlarımız Heykelin önünde ikili sıraya girdikten sonra saat 10.00’da tören alanına girerek, kendilerine ayrılan tribüne yerleşecektir.

6. Tören akışı başladıktan sonra mezunlarımız Anabilim Dallarının isimlerine göre alfabetik olarak sahneye davet edilecektir.

7. Sahnede tebrik belgelerini alan mezunlarımız tribündeki yerlerine geri dönecektir.

8. Törenin öncesinden başlayarak, tüm tören boyunca maske ve mesafe kurallarına uymanız gerekmektedir. Sadece sahneye çağrıldığınızda maskelerinizi çıkarabilirsiniz.

9. Tören tamamlandıktan sonra yine kurallara uyarak tören alanından ayrılmalısınız.

10. Tören bitiminden itibaren cüppe ve kepleri tam olarak teslim ederek kimliğinizi geri alabilirsiniz.

 

Güzel bir törende buluşmak dileği ile…

Sağlık Bilimleri Enstitüsü