ORPHEUS - Kongre
Lisansüstü Eğitimde Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar
TÜBİTAK'tan MD - PhD Eğitim Programı Öğrencilerine Müjde!
2211 - Genel Yurt İçi Doktora Burs Programına başvuru yapan MD - PhD Eğitim Programına kayıtlı öğrencilere 60 aya kadar aylık 5500 TL burs imkanı
100/2000 Doktora Bursu 2019-2020 Güz yarıyılı başvuruları başlamıştır. Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılı Güz yarıyılında doktora burs başvurusu için koşulları uygun olan adayların 14 Haziran 2019 tarihine kadar ilgili Anabilim Dallarına başvurmaları gerekmektedir. 

Başvuru şartları:

a) T.C. vatandaşı olmak.

b) Doktora programı için yüksek lisans derecesine sahip olmak. Bütünleşik doktora programı için lisans derecesine sahip olmak.

c) Lisansüstü Eğitim ve Öğretim Yönetmeliğinin ve başvuru yapılacak yükseköğretim kurumunun belirlediği başvuru ve kabul şartlarını taşıyor olmak. (Başvuru ve kayıt şartları) Öğrenciler başvuru ve kayıt sürecinde istenilen belgelerin aslını Enstitümüz Öğrenci İşlerine getireceklerdir.

ç) Kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonları ile Devlet veya Vakıf Yükseköğretim Kurumlarının öğretim elemanı kadrolarında çalışmıyor olmak.

d) Halen devlet yükseköğretim kurumunda doktora eğitimine devam ediyorsa tez aşamasına geçmemiş olmak.

e) Kamu görevinden çıkarılmamış olmak veya olağanüstü hal döneminde alınan tedbirler nedeniyle görevlerine son verilmemiş olmak. (Değişiklik 22.03.2018 tarihli Yürütme Kurulu Kararı ile yapılmıştır.)

f) Terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplarla irtibatı bulunmamak. (Değişiklik 22.03.2018 tarihli Yürütme Kurulu Kararı ile yapılmıştır.)

Usul ve esaslar için tıklayınız.

Güncel 100 Öncelikli Tematik Alan için tıklayınız.

YÖK 100/2000 Başvuru Formu