Rakamlarla SBE

Başvuru ve Kayıt

Başvuru

Tıp-Bilim Doktoru Bütünleşik programlarına başvuru için detaylı bilgilere Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Tıp-Bilim Doktoru (MDPhD) Bütünleşik Programı web sayfasından ulaşabilirsiniz.

Kayıt

MDPhD Çekirdek Programa kabul edilen öğrenciler akademik takvimde ilan edilen yeni öğrenci kayıtları tarihleri arasında  http://enstitu.hacettepe.edu.tr/aday.jsp linkinden üye Kullanıcı Adı ve Parolası alarak istenen belgelerle Sağlık Bilimleri Enstitüne kayıtlarını yaptırır.Kayıt olan öğrenciye Kullanıcı Adı (öğrenci Numarası) ve Parolası verilir. Öğrenci sistemden alacağı dersleri seçerek aldığı çıktıyı ilgili kişilere imzalatarak enstitüye teslim eder. 

İstenen Belgeler

  • ALES Belgesi
  • Yabancı Dil Belgesi
  • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

MDPhD Özel Öğrenci Programına kabul edilen öğrenciler akademik takvimde ilan edilen özel öğrenci kayıtları tarihleri arasında  http://enstitu.hacettepe.edu.tr/aday.jsp linkinden üye Kullanıcı Adı ve Parolası alır. Alınan kullanıcı adı ve parolası ile Öğrenci sistemden alacağı dersleri seçerek aldığı çıktıyı ilgili kişilere imzalatarak enstitüye teslim eder. 

Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü
sbe@hacettepe.edu.tr